Léto roku 2003 bylo zásadní. Tedy alespoň pro nás.

Prapůvodní myšlenka však s festivalem nic společného neměla. Byli jsme mladí a nadšení a jediné o co šlo, bylo obyčejné setkání pár známých u grilu, dobrého pití a vystoupení v té době začínající kapely Skrznaskrz.
Praděda ale nejspíš chtěl, aby bylo všechno úplně jinak.
Díky souhře náhod a podpoře starosty se vše přesunulo z lesa do areálu kulturního domu, počet kapel se rozrostl na tři a vyřešila se taky věc nejzásadnější... Byl objeven Praděda!
Při zkoumání všemožných, nám neznámých, zákoutí nově vyzískané lokality, kdy jsme se snažili předejít jakékoli nepředvídatelné šlamastyce, jsme našli rezavé, místy poničené, v rožku se krčící torzo čehosi, co nejspíš za časů našich otců a dědů sloužilo jako přírodovědecká pomůcka. Tato hromádka kostí byla natolik okouzlující, že jsme se ji jali léčit :)
Tak vznikl maskot všeho, PRADĚDA a od té doby je tu pořád s náma a přinesl nám už víc, než jen původní název „PRADĚDEČKŮW ROCK“.

První akce ( bez jediného plakátu, s dobrovolným vstupným a pivem pod cenou ) dopadla kupodivu výborně ;)
Díky spokojenosti všech, častým dotazům na další pokračování a z naší strany snad i lásce vypěstované k této akci vznikají další a další ročníky...

 

Vytváří se tak mladý, poměrně dynamický a flexibilní tým lidí, pracujících na množících se hudebních projektech v Uherčicích a okolí. Organizační tým se občas rozroste, občas zúží, ale funkční zůstává.
 

Sponzoři, mediální zázemí a hlavně velká pomoc obce, včele s p. Slezákem vytváří poměrně solidní živnou půdu. Praděda rok od roku roste a nabízí stále širší škálu hudebních i nehudebních prvků. A to jak do velikosti, tak po stránce kvality.  
Dochází ke změně názvu na „PRADĚDA FEST“, a to hlavně z toho důvodu, že s původní, pouze rockovou hudbou už má pramálo společného a na své si tu už přijdou nejen fanoušci rocku a bigbeatu, ale i příznivci ska, reggae, hip-hopu, punku, elektronické hudby a dalších žánrů. Mezi festivalové bonusy se také dostávají divadla, čajovny, soutěže a různá sportovní oživení.
Nejspíš taky hlavně kvůli tomu návštěvníků každým rokem přibývá...


Po pěti letech fungování začínáme spolupracovat s brněnskou agenturou Peas – production, která se ujme části starostí o oficiální stránku věci. Spolupráce se navazuje i s valašským festivalem Hrachovka a zkušeností přibývá.
V roce 2008 se Praděda Fest poprvé podívá za hranice Uherčic a to konkrétně do krásného přírodního amfiteátru na kopci „Krajcák“ v Hustopečích u Brna. To sice znamená mnohem více práce a starostí, ale také více možností pro vás, naše hosty :)

Začal jako romantická představa několika bláznů a s klidem se dá říct, že z vystoupení pár kapel v kulturním domě přerostl v jednu z nejkvalitnějších hudebních produkcí v okolí.
Postupně si prožil různé etapy. Někdy radost a silnější ročníky, vrácenou investici a příjemný zážitek, jindy zas spoustu pomluv, kapku nezájmu, nebo třeba pochybné intriky některých nepřejících...  

Ale ať už je jakýkoli, pořád je náš a máme ho rádi...Po několikaleté přestávce se v roce 2010 vrátil opět do Uherčic, kde funguje ve spolupráci s organizací obce a sportovní haly!