Staří dobří známí, i atmosféra divokého západu – Praděda posílá první várku kapel

21.07.2014 12:26

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny, jižní Moravu aktuálně sužují tropická vedra a Praděda se jal vypotit první jména letošního Praděda festu, který se uskuteční 6.9. v areálu sportovní haly v Uherčicích! A přestože původní záměr byl trošku jiný, nakonec se podařilo promíchat tradiční klasiku s novými jmény...

Bylo zvykem, že od samého začátku na každém ročníku Praděda festu vystupovala kapela Skrznaskrz. Bude tomu tak i letos a my jsme moc rádi, že na nás tito „maskoti“ festivalu nezanevřeli a nabídnou opět svoji show, plnou kostýmů, tanečků a veselých textů.

Dalšími z lokálně známých a oblíbených jmen je kapela Nirvana revital z Hrušovan a v poslední době velmi produktivní hustopečští Nevers. Těm změny v kapele rozhodně pomohly a tak teď poctivě objíždí jednu akci za druhou. Z Brna k nám dorazí kapela My Dead Cat, kterou jste mohli vidět například na letošním festivalu Colours of Ostrava a také rock'n'rolloví Aivn´s Naked Trio. Obě kapely se vyznačují skvělou hudbou a neuvěřitelně energickým vystoupením.

Praděda byl vždy víceméně multižánrový festival a nabízel širokou škálu stylů a hudebních „kudrlinek“. Ovšem styl, který hraje olomoucká kapela
Nylon Jail jsme tu ještě nikdy neměli! Ti se stali jedním z nejvýraznějších překvapení loňského roku na české alternativní scéně, zvládli vydat velmi zajímavou desku, odjet republikové tour s 3D projekcí a vedle řady dalších umělců a politiků vystoupit na ukrajinském Majdanu. Základní duch kapely se opírá o atmosféru a osobitost divokého západu do které jsou záměrně i nahodile přidávány prvky moderní doby. Můžeme jen doporučit!

Jelikož nechceme vynechat ani elektronickou scénu a takovým naším „residentem“ byl vždy hrušovanský šikula Iwoshek, domluvili jsme se rádi i na letošek. A aby na to nebyl sám, pomůžou ještě kluci z brněnské „Veselice“.

Máme tu tedy první nástin, jak vlastně bude letošní Praděda fest vypadat. Program chceme ještě postupně dotvářet a vy se všechno dozvíte jak na oficiálních stránkách, tak na facebooku.


Konec léta? Však už víš… :)