MY GARDEN STAGE NA PRADĚDA FESTU DÁ VYNIKNOUT

18.08.2010 09:39

Třetí stage letošního Pradědu Festu, která je pod patronátem growshopu My Garden, se zaměří na záhon českých kapel a hudebních projektů. Můžeme vám zaručit, že nenarazíte na žádný plevel. Dramaturg stage – Zbyněk Hanko – se zaměřil na vzácné rostliny, zatím nerozkvetlé květiny a populární záhony, které vám jistě udělají radost.

 

Pomyslným headlinerem stage bude kapela Pop-Porn. Původem rocková kapela z Havlíčkova Brodu vznikla v roce 2001, jejichž hudbu postupně začali ovlivňovat hardrockové (hardcore, metalcore, numetal apod.) a elektronické styly, které harmonicky spojují tak, aby působili jako jeden hudební celek. Hlavním cílem kapely je dělat kvalitní hudbu, což se jim také zúročilo postupem v mezinárodní soutěži Emergenza. V Budapešti vyhráli finále středo-východoevropského regionu a chystají se na celoevropské finále do Německa, které se uskuteční 24. 7. 2010.

 

Kacu! jsou tak trochu přírodní úkaz. Tato mladá tříčlenná brněnská kapela debutovala v roce 2009 s albem O ženských a chlapech, slimákovi a cibuli. Jejich hudba je žánrově těžko zařaditelná, mimo vlastní texty se často opírají i o texty předních světových básníků jako jsou R. M. Rilke, R. Thákur, J. Vrchlický či W. Szymborska. Ústřední postavou tria je zpěvačka, violoncellistka a hráčka na mongolský smyčcový nástroj morin Eva Gina, která je považována za jednu z předních osobností české alternativní scény.

 

Těšit se můžete také např. na Tokamak. Zařízení vytvářející toroidální magnetické pole sloužící k uchování vysokoteplotního plazmatu a mimoto se také jedná o sedmičlennou brněnskou kapelu hrající od roku 2006. Ve své hudbě spojují rock, pop a folk s retro nádechem tvořeným pomocí dvojice saxofonů a retro kytary. Motto kapely: „Tokamak se vám snaží všemi dostupnými hudebními a verbálními prostředky udělat radost.“ Bugaboo se pohybují na pomezí starších hudebních stylů (blues, rock a rock n´roll a funk) s přesahy do moderních žánrů (pop, rap, soul či rock). The Hydes, partička mladých brněnských hudebníků, které spojuje kromě hudby také vášeň k plavání. Žánrově by se dali zařadit do škatulky indie/pop rock, jejich texty jsou zpívané česky s důrazem na poetičnost. Na kontě mají zatím dvě EP, to poslední nese název Silueta a je z roku 2009. Letošní úrodu, v podobě osmého alba s názvem Light, přijedou představit brněnští Mashy Muxx. Nadějná kapela Frankie Fucking 4 Fingers kombinuje různé hudební styly od elektronického popu s tanečními prvky po našlápnutý rock s ostrými kytarovými riffy. Zahraje i místní hardcorová kapela URGH.

 

Growshop My Garden pomáhá v růstu nejen vašim rostlinám, ale také českým kapelám.

 

Praděda Fest se koná v termínu 27. – 28. 8. 2010 v Hustopečích u Brna. Vstupenky lze zakoupit do 25. 8. za 450 Kč a to jak v kamenných obchodech (seznam na stránkách festivalu), tak i online na portálech TicketStream, Ticket Portal a Eventim. Držitelé karet ISTC (ISIC, ALIVE, ITIC, STAFF) mohou získat sleva 50 Kč v prodejnách s online předprodeji.

 Konec léta? Jezdím za Pradědou.

 

www.pradeda.cz